Z radością donosimy, że nasza najnowsza płyta „Po śladach” otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie Polskiego Radia na Folkowy Fonogram roku za 2018 r.

Zapraszamy na koncert laureatów 16 maja o 19.30 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego. Więcej informacji…

 

DO POCZYTANIA:

Wirtualna książeczka do płyty z opowieściami o drodze jej powstawania dostępna jest tutaj.

RECENZJE:
„Gdyby mi ktoś – dwadzieścia lat temu – powiedział, że dla przyjemności będę słuchał muzyki ludowej, to pękłbym ze śmiechu. Dzisiaj energia ludowych i etnicznych dźwięków, jej hipnotyzujący rytm i niewykalkulowane, transowe granie zajmuje w moim życiu bardzo ważne miejsce – plasuje się gdzieś pomiędzy punkiem, jazzem i muzyką alternatywną. Można by powiedzieć, że muzyka ludowa wdarła się do mojej głowy i do mojego serca przebojem 🙂 A zaczęło się od tego, że Maniucha Bikont powiedziała, że na naszym filmowym wołyńskim weselu musi zagrać Janusz Prusinowski i jego zespół. Posłuchałem, i wiem, dlaczego tak powiedziała. Tylko nieliczni artyści potrafią zanurkować w świat swoich nauczycieli tak głęboko, oddać ducha pierwowzoru i jednocześnie dołożyć od siebie nową, rozpoznawalną i wyjątkową wartość.”
Wojtek Smarzowski

„Ta muzyka rzeczywiście taka jest – osobista i taneczna, pełna refleksji i poezji, tradycyjna i ludowa w wyrafinowany, a zarazem prosty sposób. Bez etykietek. Po prostu świetna.”
Maria Baliszewska